Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

 

 

 Vlastnosti JRT v kostce  a něco o rase a srsti:

 

 -velmi aktivní a pohyblivý,čilý,zvědavý,iniciativní

-neúnavný,hravý,nesnáší nudná cvičení

-MIMOŘÁDNĚ INTELIGENTNÍ a BYSTRÝ

-odvážný, ostražitý-né však bázlivý

-samostatný/někdy příliš/,nekomplikovaný

-sportovní s loveckým instinktem

Obrazek

 

Proč JRT s průkazem původu?..

 

V současné době je plemeno JRT na samém vrcholu popularity, je jedním z nejoblíbenějších plemen. Je středem chovatelských zájmů, obliby veřejnosti, ale bohužel také zájmem amorálních množitelů, kteří se neštítí na této rase vydělávat tím, že vydávají za JRT štěňata velmi často vzdáleně podobných plemen.Jelikož jde o plemeno oficiálně mladé ,laická veřejnost mnohdy nerozpozná rasu, především tedy u štěňat. Vzhledem k tomu, že JRT  není  mezi  běžnou veřejností oceňován  jen pro to jak vypadá, ale také pro jeho originální povahu a také pro jejich  nízkou pravděpodobnost dědicnosti vad, se koupí stěňátka bez PP riskuje,že budeme mít pejska třeba i se znaky plemene, ale s  jinými povahovými či zdravotními vlastnostmi. Je pravdou , že pořizovací cena štěňátka s PP je vyšší, ale aby pes dostal PP,musí splnit určité podmínky, které by měly zaručit, že domů si odvážíte štěňátko, které má konkrétní rodiče, kteří museli splnit podmínky chovnosti.

 Obrazek
PP je určitou formou záruky . Chov podléhá kontrole a chovatelé musí také dodržovat jistá pravidla.

                                                         Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

Před koupí pejska JRT  zvažte, zda Vám tyto vlastnosti  vyhovují.. Bude na Vás, zda se stane z Vašeho Jacka radostný pes, kterého Vám bude kdekdo závidět ..Díky své učenlivosti, sportovní povaze, bystrosti, chutí do života a  nebo třeba i jen pro svou chut´ předvádět ve Vaší oblíbené hospůdce cirkusové kousky ,které se naučil  tak neskutečně rychle...samozřejmě za kousek dobrůtky... nebo z něj vyroste terorizující teriér, který Vám  třeba okusuje  nábytek, který  se z nudného a nepodnětného  výcviku staví na odpor ..Jestliže JRT někdy neposlouchá, tak pániček neprovádí cvičení způsobem, který by psovi něco říkal, Jack totiž neposlouchá svého pána proto, že mu chce sloužit, ale  jen proto, že jej to baví..

Obrazek

 

Myslete také na to , že se Váš pejsek  možná dožije 15 let....Máte tedy  společně před sebou pěknou řádku let....

 

 

 

Proč je každý Jack úplně jiný??

I když se plemeno může pochlubit nezanedbatelnou historií, trvalo dlouho než se jím kynologie začala zabývat. Není divu, protože chovatelé JRT se od počátku stavěli negativně k potenciálnímu uznání těchto psů jako plemene, uznání by totiž znamenalo i to, že by se psi dostali do výstavních kruhů. Vzhled se považoval za vedlejší. Plemenný statut, nerozlučně spojený se zušlechtěním  zevnějšku, vedl u mnoha psů od původních vloh. Mnozí milovníci tohoto  plemena to přirozeně pokládali za nepřijatelné. Přesto však získal JRT 2. července 1990 uznání od Mezinárodní kynologické federace F.C.I.

SRST-může být : hladká,  drsná (brooken) a hrubá. (Některé typy srsti se nedají jednoznačně zařadit do  pouze těchto třech jmenovaných variant, ale pro usnadnění popisu se  typy srsti dělí takto.)  Srst by měla být odolná proti povětrnostním vlivům. Bílá by měla převažovat nad černými, tříslovými, či hnědými skvrnami.Obrazek

Původním a žádoucím typem osrstění byla  drsnosrstá varianta , velmi odolná  povětrnostním podmínkám s vousem nebo bez a nevyžadující skoro žádnou velkou úpravu srsti. Druhá varianta tedy hrubosrstá je  hustá, pro zdatného chovatele, který umí trimovat, je to ta nejlepší srst, pes se dá úžasně upravit a  hlava je kvadratická díky bohatému vousu .Posledním a nepůvodním druhem srsti je krátkosrstá, srst se neupravuje.

 

 

            NĚCO O NÁS          

  naše  (mezinárodně chráněná) chovatelská stanice  REGINA´S DARLINGS se nachází v podhůří chráněné krajinné oblasti Beskyd nedaleko dominanty Lysé hory. Jsme vedeni v registru chovatelských stanic  pod číslem 608/08 u Českomoravské kynologické unie, a to na základě uznání FCI. (www.cmku.cz).

Obrazek

Věnujeme se chovu rasy Jacka Russella Teriéra  (pouze s PP).

Když jsem si  koupila svou první fenku JRT v roce 2006, netušila jsem , jak velmi nás inteligence, bystrost a temperament této rasy zaujme..Obrazek

Snažíme se poskytnout našim pejskům ty nejlepší možné životní podmínky s dostatkem pohybu a lásky. Žijí s námi společně v domě, jsou zvyklí na chod domácnosti a jsou nepostradatelní členové rodiny.

Dostávají pouze to nejkvalitnější krmivo. Dbáme o jejich kondici, zdraví , také o zdraví psychické..(jelikož psychika je vlastní všem živým tvorům....) Naši pejsci jsou samozřejmě také pod neustálou veterinární péčí.

aski-hriste-pusa.jpg

 

leto-10.jpg

Naši psi si  naší zahradě  a v místním okolí si pod dozorem :-)denně užívají pohybu na  čerstvého vzduchu..

 

Obrazek

 

Obrazek Máme naše Jacky velmi rádi,  vztah k nim se neodvíjí od kvality rodokmenu, jednotlivých úspěších na výstavách či počtem štěňat , které nám dali, jednoduše je zbožňujeme a  oni jsou s námi štastní..!

 

 Regina's Darlings.....

 

 

 

 

 

 

022.jpg